Pomorski Szlak św. Jakuba

Województwo zachodniopomorskie

RECReate - rewitalizacja europejskiego szlaku kulturowego
na obszarze Południowego Bałtyku

Strona projektu w języju Polskim Project site in English

Imieniny: Erazma, Katarzyny, Beaty

 
 
Aktualności
RSS
Zapisz jako PDF
Zmień rozmiar tekstu

Rewitalizacja Pomorskiej Drogi św. Jakuba na Pomorzu Środkowym

Wtorek, 1 października 2013
Województwo zachodniopomorskie

Projekt RECReate - stał się inspitacją dla nowych inicjatyw na Pomorzu Środkowym. W piatek 27 września 2013 umowę partnerską podpisało 30 podmiotów. Efektem ma być renowacja 9 zabytkowych kościołów na Pomorskiej Drodze św. Jakuba, remont wieży na Górze Chełmskiej, wirtualna instytucja kultury, a także szereg wydarzeń związanych z pielęgnowaniem kultury Pomorza Środkowego oraz podnoszeniem świadomości mieszkańców o tym najstarszym i najcenniejszym szlaku kulturowym Europy, który przebiega przez nasz region.

Żadna z tych inicjatyw samodzielnie nie miałaby większej szansy na uzyskanie dotacji na jej realizację. Połączenie tych pomysłów w jeden duży projekt, stanowiący kontynuację właśnie kończącego się projektu RECReate to korzyść dla każdego z tych działań i dla regionu, który w mocny sposób zaznaczy się na mapie Dróg Jakubowych.

Do nowego projektu przystąpiło 9 parafii (katedra w Koszalinie, katedra w Kołobrzegu, kościół w Sławsku, w Sławnie, Sianowie, Białogardzie, Lubiechowie, Dygowie), Szensztacki Instytut Sióstr Maryi na Górze Chełmskiej oraz Muzeum w Koszalinie. Partnerami w projekcie jest także Kuria Biskupia Koszalińsko-Kołobrzeska, Województwo Zachodniopomorskie, Archiwum Państwowe w Koszalinie, Gmina Miasto Koszalin, Miasto Sławno, Miasto Białogard, Gmina Sławno, Gmina Karlino,  Gmina i Miasto Sianów, Gmina Dygowo, Powiat Sławieński, Powiat Białogardzki,a także instytucje kultury: Centrum Kultury 105 w Koszalinie, Filharmonia Koszalińska, Sławieński Dom Kultury, Centrum Kultury i Spotkań Europejskich w Białogardzie, Karliński Ośrodek Kultury, Gminny Zespół Oświaty i Kultury w Dygowie, Regionalne Centrum Kultury w Kołobrzegu.

Realizacja projektu będzie możliwa, jeżeli przejdzie on pozytywną weryfikację w postępowaniu konkurswym w ramach Programu „Konserwacja i rewitalizacja dziedzictwa kulturowego” współfinansowanego z Mechanizmu Finansowego EOG 2009-2014 i Norweskiego Mechanizmu Finansowego.

Październik Listopad 2020 Grudzień
262728293031 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 123456
Mapy
Kurs e-learningowy
Agencja Reklamowa MiroArt Strony www Słupsk
Loading..
użytkowników online: