Pomorski Szlak św. Jakuba

Województwo zachodniopomorskie

RECReate - rewitalizacja europejskiego szlaku kulturowego
na obszarze Południowego Bałtyku

Strona projektu w języju Polskim Project site in English

Imieniny: Erazma, Katarzyny, Beaty

 
 
Aktualności
RSS
Zapisz jako PDF
Zmień rozmiar tekstu

Warsztaty na Pomorskiej Drodze św. Jakuba

Sobota, 27 kwietnia 2013
Województwo zachodniopomorskie

W dniach od 1 lutego do 10 kwietnia 2013 r. w 10 zachodniopomorskich miejscowościach na Pomorskiej Drodze Św. Jakuba (Kołobrzegu, Koszalinie, Szczecinie, Świnoujściu, Trzebiatowie, Kamieniu Pomorskim, Sławnie, Polanowie, Stepnicy, Białogardzie) odbyło się 13 spotkań warsztatowych dla interesariuszy szlaku zamieszkujących tereny przez, które prowadzi szlak.

W warsztatach uczestniczyły łącznie 392 osoby, reprezentujące różne sfery działalności: turystycznej, społecznej, usługowej, kulturalno-oświatowej, religijnej oraz samorządowej. Podczas warsztatów uczestnicy poznali lub uzupełnili swoją wiedzę na temat Dróg Św. Jakuba i realizowanego projektu związanego z rewitalizacją Drogi Pomorskiej. Najważniejszą częścią warsztatów była praca w grupach, podczas której uczestnicy dokonywali analizy motywacji osób wyruszających na Camino, ich potrzeb, a także posiadanych zasobów w tym zakresie oraz deficytów, których zniwelowanie może pomóc wykorzystać istniejący potencjał. Uczestnicy próbowali także zidentyfikować korzyści i szanse m.in. dla gmin, miast, parafii, przedsiębiorców, organizacji społecznych i innych podmiotów jakie niesie za sobą położenie i uczestniczenie we współtworzeniu szlaku o europejskiej wartości. Obecne na warsztatach osoby dowiedziały się także jakie są możliwości pozyskiwania środków finansowych na realizację własnych inicjatyw i przedsięwzięć. Warty podkreślenia jest fakt, że niemal w każdej grupie była co najmniej jedna osoba, która przemierzała Drogi Św. Jakuba i miała możliwość podzielenia się z pozostałymi uczestnikami własnym doświadczeniem.

Warsztaty pozwoliły na wyłonienie podmiotów, które dzięki aktywności i zaangażowaniu osób „czujących temat” mogą stanowić lokalne centra funkcjonowania szlaku nadając ton, kreując pomysły i tworząc dobry klimat wokół Szlaku.

Zachęcamy samorządy, organizacje pozarządowe i wszystkich, których Drogi Św. Jakuba zaciekawiły, do kontaktu osobistego, mailowego lub telefonicznego z Wydziałem Turystyki, Gospodarki i Promocji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego.

Październik Listopad 2020 Grudzień
262728293031 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 123456
Mapy
Kurs e-learningowy
Agencja Reklamowa MiroArt Strony www Słupsk
Loading..
użytkowników online: