Pomorski Szlak św. Jakuba

Województwo zachodniopomorskie

RECReate - rewitalizacja europejskiego szlaku kulturowego
na obszarze Południowego Bałtyku

Strona projektu w języju Polskim Project site in English

Imieniny: Alicji, Alojzego, Rudolfa

 
 
Aktualności
RSS
Zapisz jako PDF
Zmień rozmiar tekstu

Pierwsze seria warsztatów w Kołobrzegu i Koszalinie za nami

Poniedziałek, 4 lutego 2013
Województwo zachodniopomorskie

W piątek 01 lutego w sali plafonowej Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu oraz 02 lutego w sali "Pod Globusem" hotelu Gromada Arka w Koszalinie odbyła się pierwsza seria warsztatów dla interesariuszy na Pomorskiej Drodze Św. Jakuba.

W każdym ze spotkań uczestniczyło po ok. 30 osób. Zarówno w Kołobrzegu, jak róznież w Koszalinie wśród osób uczestniczacych w spotkaniu byli także ci, ktorym Drogi Św. Jakuba są dobrze znane - sami bowiem przemierzyli na pieszo bądź rowerem część tego szlaku. Mają zatem doświadczenie, które chętnie wykorzystają podczas działań związanych z reaktywacją Szlaku na Pomorzu Zachodnim.

Jednym z eksponatów kołobrzeskiego Muzeum jest pielgrzymia muszla z Composteli, którą odnaleziono podczas prac archeologicznych prowadzonych przez Polską Akademię Nauk na terenie Kołobrzegu. Ten szczególny eksponat potwierdzający fakt pielgrzymowania z Pomorza do Santiago pokazała uczestnikom warsztatów kustosz Muzeum - Pani Barbara Skomiał.

Wierzymy, że wykazana podczas spotkań aktywność uczestników będzie procentować w dalszych działaniach związanych z kreowaniem szlaku na naszym terenie.

Z uwagi na bardzo duże zainteresowanie udziałem w warsztatach środowisk przewodnickich, informujemy, że w terminie późniejszym zorganizujemy kolejne spotkanie dla przewodników turystycznych.

Po warsztatach w Kołobrzegu na zaproszenie Rady Osiedla Radzikowo odbyło się dodatkowe spotkanie dla mieszkańców tego kołobrzeskiego osiedla.

Więcej o warsztatach na stronach:

http://www.turystyka.wzp.pl/wtgp/turystyka/p-r-m-a-17721/projekt_-_europejski_szlak_kulturowy_-_droga_sw_jakuba.htm

http://www.turystyka.wzp.pl/wtgp/turystyka/p-r-m-a-18344/projekt_-_europejski_szlak_kulturowy_-_droga_sw_jakuba.htm

Maj Czerwiec 2021 Lipiec
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1234
Mapy
Kurs e-learningowy
Agencja Reklamowa MiroArt Strony www Słupsk
Loading..
użytkowników online: