Pomorski Szlak św. Jakuba

Województwo zachodniopomorskie

RECReate - rewitalizacja europejskiego szlaku kulturowego
na obszarze Południowego Bałtyku

Strona projektu w języju Polskim Project site in English

Imieniny: Erazma, Katarzyny, Beaty

 
 
Aktualności
RSS
Zapisz jako PDF
Zmień rozmiar tekstu

Warsztaty na Pomorskiej Drodze Św. Jakuba

Piątek, 26 października 2012
Województwo zachodniopomorskie

To integralna, bardzo ważna część projektu związanego z rewitalizacją w naszym regionie Europejskiego Szlaku Kulturowego Camino de Santiago (Dróg Św. Jakuba ). Warsztaty mają na celu „ożywienie szlaku”, czyli zaangażowanie lokalnych społeczności mieszkających na jego obszarze w kreowanie tego konkurencyjnego europejskiego markowego produktu turystycznnego, którego celem jest odkrywanie wsplnego dziedzictwa Europy, a także ukazywanie bogactwa kulturowego naszego kontynentu w oparciu o zabytki, krajobrazy i kulturę regionów.

Uczestnicy poznają korzyści wynikające z położenia na Europejskim Szlaku Kulturowym, które czerpać mogą poszczególne środowiska, przeanalizują posiadane zasoby, możliwości i potrzeby, aby wspólnie wypracować plan dalszych działań.

Warsztaty są bezpłatne, a uczestniczyć w nich mogą przedstawiciele aktywnych organizacji społecznych, osoby zajmujące się promocją turystyczną, aktywne środowiska kościelne, zainteresowani przedsiębiorcy, osoby zainteresowane wolontariatem, mieszkańcy miejscowości „na szlaku”. Odbędą się one w Koszalinie, Kołobrzegu, Trzebiatowie, Świnoujściu i Szczecinie. Pierwsze warsztaty planowane są w grudniu, ostatnie w lutym 2013 r.

Dla osób zainteresowanych uczestnictwem wkrótce dostępny będzie formlarz zgłoszeniowy.

Projekt realizowany jest do grudnia 2013 r. - do tego czasu na szlaku pojawią się charakterystyczne dla Camino żółte muszle, wydane zostaną również przewodniki i mapy po Pomorskiej Drodze Św. Jakuba. Aby jednak szlak ten spełniał swoją rolę nie może tylko być, ale musi "żyć" - mają w tym pomóc wspmniane warstaty, których przygotowaniem na zlecenie Województwa zajmuje się Zachodniopomorska Agencja Rozwoju Turystyki.

Fakt pielgrzymowania do Santiago z terenu Pomorza dokumentują zapisy w historycznych księgach w katedrze w Santiago de Compostela. Celem realizowanego projektu jest odtworzenie historycznych dróg i ich ponowne włączenie w europejską sieć Dróg Jakubowych, która dzisiaj stanowi konkurencyjny europejski markowy produkt turystyczny, którego celem jest odkrywanie wsplnego dziedzictwa Europy, a także ukazywanie bogactwa kulturowego naszego kontynentu.

www.turystyka.wzp.pl

Październik Listopad 2020 Grudzień
262728293031 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 123456
Mapy
Kurs e-learningowy
Agencja Reklamowa MiroArt Strony www Słupsk
Loading..
użytkowników online: